Ako vybrať mobilnú klimatizáciu

Chladiaci výkon – stanovenie vhodného výkonu je poriadna veda. Ovplyvňuje ho veľkosť miestnosti, počet osôb, počet elektrických zariadení, ktoré vyžarujú teplo alebo či sa jedná o slnečnú miestnosť. Najlepšie je sa obrátiť na technika, prípadne si môžete chladiaci výkon klimatizácie spočítať sami.

Tepelný výkon – rad klimatizácií dokáže okrem chladenia nahradiť aj priamotopy. V zime si tak môžete prikúriť. Nezabúdajte sledovať tento parameter.

Koeficienty CO a EER vám pomôžu sa zorientovať v účinnosti klimatizácie. Čím vyššia hodnota, tým lepšie. EER je pre chladenie, COP pre vykurovanie.

Prietok vzduchu – aby bolo priaznivé klíma v miestnosti, je potrebné nielen chladiť, ale priviesť dostatok čerstvého vzduchu.

Energetická trieda – princíp je rovnaký ako u domácich spotrebičov. Energetická trieda vám prezradí, či si kupujete žrúta energie, alebo šetrný spotrebič. Najmenšiu spotrebu majú výrobky označené písmenom “A”. Na opačnom póle stojí klimatizácia s energetickou účinnosťou “G”.

Hlučnosť – pravdou je, že klimatizácia nepatrí práve medzi najtichšie domáce spotrebiče. Ak sa chcete vyhnúť otravnému hučanie, sledujte pozorne hodnotu akustického výkonu. Ľahko si tak porovnáte hlučnosť jednotlivých zariadení medzi sebou.

Prídavné funkcie – klimatizácia neslúži len na zníženie teploty v miestnosti. Mala by toho vedieť oveľa viac. Moderné zariadenie si poradí s vlhkosťou, vie ionizovať a vyčistiť vzduch.

Eprofi obchody